| Brand | Nexperia |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Function | Buffer/Line Driver |
| Height | 1.45 mm(Max) |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| Length | 8.75 mm(Max) |
| Logic Family | ABT |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Manufacturer | Nexperia |
| Maximum Operating Temperature | +85 C |
| Minimum Operating Temperature | -40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Input Lines | 4 Input |
| Number of Output Lines | 4 Output |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | 3-State |
| Package / Case | SOT-108-14 |
| Packaging | Reel |
| Part # Aliases | 74ABT125D-T |
| Polarity | Non-Inverting |
| Product Category | Buffers Line Drivers |
| Propagation Delay Time | 4.6 ns at 5 V |
| RoHS | Details |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Technology | BiCMOS |
| Width | 4 mm(Max) |
Магазин электронных компонентов © 2014 - 2026
ООО "Импульс".
Данный информационный ресурс не является публичной офертой. Наличие и стоимость товаров уточняйте по телефону. Производители оставляют за собой право изменять технические характеристики и внешний вид товаров без предварительного уведомления.