| Brand | Nexperia |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Function | Buffer/Driver |
| Height | 0.95 mm(Max) |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| Length | 5.1 mm(Max) |
| Logic Family | LVC |
| Logic Type | Hex Buffer |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Manufacturer | Nexperia |
| Maximum Operating Temperature | +125 C |
| Minimum Operating Temperature | -40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 6 |
| Number of Input Lines | 6 Input |
| Number of Output Lines | 6 Output |
| Operating Supply Voltage | 1.65 V to 5.5 V |
| Output Type | Open Drain |
| Package / Case | SOT-402-14 |
| Packaging | Cut Tape |
| Part # Aliases | 74LVC07APW-T |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW(1/2 W) |
| Polarity | Non-Inverting |
| Product Category | Buffers Line Drivers |
| Propagation Delay Time | 2.5 ns |
| Quiescent Current | 100 nA |
| RoHS | Details |
| Supply Current - Max | 10 uA |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1.65 V |
| Technology | CMOS |
| Unit Weight | 0.007549 oz |
| Width | 4.5 mm(Max) |
| Вес, г | 0.16 |
Магазин электронных компонентов © 2014 - 2026
ООО "Импульс".
Данный информационный ресурс не является публичной офертой. Наличие и стоимость товаров уточняйте по телефону. Производители оставляют за собой право изменять технические характеристики и внешний вид товаров без предварительного уведомления.