| Корпус | sot-23 |
| Automotive | No |
| Battery Backup Switching | No |
| Chip Enable Signals | No |
| ECCN (US) | EAR99 |
| EU RoHS | Compliant |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Manual Reset | No |
| Maximum Operating Supply Voltage (V) | 5.5 |
| Maximum Operating Temperature (°C) | 85 |
| Maximum Power Dissipation (mW) | 320 |
| Maximum Reset Active Time (ms) | 280 |
| Maximum Reset Threshold Voltage (V) | 2.96 |
| Maximum Supply Current (uA) | 15 |
| Minimum Operating Supply Voltage (V) | 1 |
| Minimum Operating Temperature (°C) | -40 |
| Minimum Reset Threshold Voltage (V) | 2.89 |
| Monitored Voltage (V) | 3|3.3|5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Supervisors | 1 |
| Output Driver | Active Low/Push-Pull |
| Packaging | Tape and Reel |
| Part Status | Active |
| PCB changed | 3 |
| Pin Count | 3 |
| Power Fail Detection | No |
| PPAP | No |
| Standard Package Name | SOT |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Supplier Temperature Grade | Industrial |
| Type | Power Supply Monitor |
| Typical Reset Threshold Voltage (V) | 2.93 |
| Watchdog Timer | No |
| Brand | STMicroelectronics |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Maximum Operating Temperature | +85 C |
| Minimum Operating Temperature | -40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number Of Inputs Monitored | 1 Input |
| Operating Supply Current | 15 uA |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Overvoltage Threshold | 2.96 V |
| Package / Case | SOT-23-3 |
| Pd - Power Dissipation | 320 mW |
| Product Category | Supervisory Circuits |
| Product Type | Supervisory Circuits |
| Reset Delay Time | 280 ms |
| Series | STM809 |
| Subcategory | PMIC-Power Management ICs |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1 V |
| Threshold Voltage | 3 V, 3.3 V, 5 V |
| Undervoltage Threshold | 2.89 V |
| Watchdog Timers | No Watchdog |
| кол-во в упаковке | 3000 |
| Вес, г | 0.05 |
Магазин электронных компонентов © 2014 - 2026
ООО "Импульс".
Данный информационный ресурс не является публичной офертой. Наличие и стоимость товаров уточняйте по телефону. Производители оставляют за собой право изменять технические характеристики и внешний вид товаров без предварительного уведомления.