| Корпус | sot-23-6 |
| Base Product Number | TPS3808 ->, |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Operating Temperature | -40В°C ~ 125В°C (TJ) |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®, |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Voltage - Threshold | 0.84V |
| Accuracy | 0.5% |
| Battery Backup Switching | No Backup |
| Brand | Texas Instruments |
| Chip Enable Signals | No Chip Enable |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Features | Active Low Enable, Manual Reset |
| Manual Reset | Manual Reset |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Maximum Operating Temperature | +125 C |
| Minimum Operating Temperature | -40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number Of Inputs Monitored | 1 Input |
| Operating Supply Current | 2.4 uA |
| Operating Temperature Range | -40 C to+125 C |
| Output Type | Active-low, Open-drain |
| Overvoltage Threshold | 0.8442 V |
| Packaging | Cut Tape or Reel |
| Power Fail Detection | No |
| Product Category | Supervisory Circuits |
| Product Type | Supervisory Circuits |
| Reset Delay Time | 1.25 ms to 10 s |
| Series | TPS3808G09 |
| Subcategory | PMIC-Power Management ICs |
| Supply Voltage - Max | 6.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
| Threshold Voltage | 0.9 V |
| Undervoltage Threshold | 0.8358 V |
| Watchdog Timers | No Watchdog |
| Вес, г | 0.05 |
Магазин электронных компонентов © 2014 - 2026
ООО "Импульс".
Данный информационный ресурс не является публичной офертой. Наличие и стоимость товаров уточняйте по телефону. Производители оставляют за собой право изменять технические характеристики и внешний вид товаров без предварительного уведомления.