| Base Product Number | TPS76338 ->, |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 150mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 100Вµ,A |
| Current - Supply (Max) | 140Вµ,A |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | Fixed |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®, |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| PSRR | 60dB (1kHz) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Input (Max) | 10V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.8V |
| Вес, г | 0.38 |
Магазин электронных компонентов © 2014 - 2026
ООО "Импульс".
Данный информационный ресурс не является публичной офертой. Наличие и стоимость товаров уточняйте по телефону. Производители оставляют за собой право изменять технические характеристики и внешний вид товаров без предварительного уведомления.